Particle element

Dünyaya Açılın 150 Milyon Müşteriye Ulaşın

Tüm Dünyaya Tek Panelden Satışa Başlayın! Satıcılarımız başta Rusya, Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olmak üzere 200’den fazla ülke ve bölgede 150 milyon müşteriye tek bir panel üzerinden satış yapar.

Ücretsiz Başvuru yap Yeni Başlayanlar İçin Eğitim Seti
logo image
logo image

AliExpress’te nasıl E-ihracat yapılır ?

1- Hızlı, Kolay ve Ücretsiz Mağaza Açılışı:
AliExpress satıcı adayı mağaza açma rehberini inceler ve www.sell.aliexpress.com üzerinden AliExpress üzerinde mağaza başvurusunda bulunur.
Başvuruyu takiben 2 iş günü içerisinde AliExpress mağazası açılır. Mağaza açılışı için satıcıdan herhangi bir ücret talep edilmez.
2- Şeffaf Platform Kuralları:
AliExpress satıcı adayı, AliExpress mağazasını açtıktan sonra ürün yükleme aşamasına geçmeden önce platform kurallarını detaylı bir şekilde okuyup, platform kurallarına uyan ürünleri listelemekle sorumludur.
3- Ücretsiz Eğitimler:
AliExpress yetkilileri ve AliExpress sertifikalı eğitmenleri tarafından hazırlanan, AliExpress University üzerindekitüm eğitimlere AliExpress satıcılarımız ve satıcı adaylarımız ücretsiz erişim sağlayabilir.
4- Ücretsiz E-İhracat Danışmanlığı:
Satıcı destek hattı danışmanlarımız satıcılarımıza yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda satıcılarımıza ücretsiz e-İhracat danışmanlığı sağlar.
Satıcılarımız 0850 955 2480, aeturkey@aliexpress.comya da canlı sohbet üzerinden Satıcı Destek hattı danışmanlarımız ile iletişime geçerek mağazalarını geliştirebilirler.
5- Tüm Dünyaya Tek Panelden Satış:
Satıcılarımızbaşta Rusya, Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olmak üzere 200’den fazla ülke ve bölgede 150 milyon müşteriye tek bir panel üzerinden satış yapar.
6- Otomatik Tercüme Desteği:
AliExpress’te satış yapmak için satıcıların herhangi bir yabancı dili bilmesi gerekmez. Platform 18 dilde otomatik tercüme desteği verir, bu sayede satıcıların ürünleri yerel dillerde listelenir ve tüm dünyadaki müşterileri ile panel üzerinden kendi dillerinde iletişim kurabilirler.
7- Uygun Lojistik Maliyetleri ve Çözümleri:
AliExpress’in yerel ve global lojistik partnerleri ve iş ortaklıkları ile siparişler satıcıların kapısından teslim alınır, gümrük ve lojistik işlemleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde halledilir, sevkiyat tamamlanır. Satıcıların ürünleri 3.5 dolardan başlayan uygun lojistik maliyetleri ile alıcılara teslim edilir.
8- Düşük İade Oranları:
Müşterilerin keyfi iade yapması durumunda lojistik masrafına kendileri katlanmak durumundadır, bu sebeple AliExpress’teiade oranları oldukça düşüktür.
9- Düşük Komisyon Oranları:
Satılan ürünün başarılı teslimatını takiben, satıcıdan %5 ve %8 arasında kategoriye bağlı olarak değişen platform komisyonu kesilir.
10- Tahsilat Kolaylığı:
Platform 38 farklı para birimi ve ödeme yöntemi ile satıcı adına risk kontrolü ve tahsilat yapar.Başarılı teslimatı takiben hakedişini satıcı adına açılan Alipay hesabına ABD doları cinsinden yatırır. Satıcının teslim edilen siparişlerinin bedeli, ürün müşteriye ulaştıktan sonraki maksimum 5 gün içinde hızlı tahsilat ile satıcının hesabına geçer.
Alipay hesabından her para çekişte satıcının hesabından 15 USD komisyon kesilir, AliExpress’in anlaşmalı olduğu Finansbank üzerinden yapılan işlemlerde komisyon kesintisi yapılmaz.
11- KDV Muafiyeti :
AliExpress satıcıları ürünlerini mikro ihracat kapsamında ülkeden çıkışını sağladığı için lojistik partnerinizin size vereceği ETGB belgesi sayesinde KDV muafiyetinden faydalanabilir, Türkiye’de ödedikleri KDV’yi borçlarına mahsup edebilirler.

En çok sorulan sorular ve cevaplarını sizin için derledik.

AliExpress'te kimler satış yapıyor ?
Türkiye’nin en büyük markaları, İş fikrini e-ihracat ile hayata geçiren girişimciler, “Made in Türkiye” damgasını taşıyan ürünler ile dünyada ülkemizi gururla temsil eden üretici firmalar, Al-sat yaparak Türk kalitesini globale taşıyan girişimciler, İşini büyütüp globale taşıyan KOBİ’ler.
AliExpress'te kimler satış yapabilir ?
AliExpress’te mağaza açarak ürün satmak için bir şirket olmanız yeterlidir. (Şahıs şirketi, anonim veya limited şirket)
AliExpres'te hangi ürünler ve kategorilerin satış potansiyeli yüksektir ?
AliExpress’te kadın ve erkek giyim, tesettür giyim, ev tekstili, otomotiv ve yedek parça, ayakkabı, elektronik aletler, takıve aksesuarlar, anne bebek gibi 26 farklıana kategori ve onlarca alt kategoride ürün satabilirsiniz. Satışı yasak ürünleri, satışa kapalı kategorileri incelemek için platform kurallarını detaylı bir şekilde okuyunuz. AliExpress Türkiye ekibi olarak satıcılarımız için her hafta yükselişte olan kategoriler ve koşan ürünler hakkında eğitimler paylaşıyoruz. Eğitim videolarına ve dökümanlarına bu linke tıklayarak erişebilirsiniz.
AliExpress'te nasıl mağaza açılır ?
AliExpress’te mağaza açıp e-ihracata başlamak ve yurt dışına satış yapmak için yapmanız gerekenler çok basit; mağaza açılımı hızlı ve ücretsiztir. info@perfortech.com adresine mail atarak veya whatsapp destek hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
AliExpress'te mağaza açarken istenilen şirket evrakları nelerdir ?
AliExpress’te mağaza açmak için ihtiyacınız olan evraklar ve belgeler aşağıdaki gibidir. Tüm bu evraklar başvuru sırasında çevrimiçi olarak istenir, fiziksel bir belge kargolamanız gerekmez. • Vergi kimlik numarası • Şirket bilgileri (Ticaret Sicil Gazetesi, Ticaret Odası Kaydı, Vergi Levhası) • Şirketin yasal temsilcisinin bilgileri ve imza sirküleri Bunların dışında başvuru esnasında aşağıdaki bilgiler istenir; • E-posta adresi • Banka bilgileri • Telefon numarası
AliExpress'e nasıl ürün yükleyebilirim ?
PerforTech üzerinden 500 ürüne kadar ücretsiz ürün yükleyebilir ve yönetebilirsiniz. 500 ürün ve daha fazlası için Sınırsız AliExpress paketi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon: +90 212 909 96 30 E-posta: info@perfortech.com